Subscriber login

Welcome to our new site. You will need to reset your password if this is your first time logging in. Please click here to reset your password.
Sports
What you need to know for 01/22/2017

Boys varsity basketball master schedule

Boys varsity basketball master schedule

Master schedule of all regular season boys basketball games.

NOTE: Varsity contests follow junior varsity games. Junior varsity games begin at 6 p.m., with the exception of the Central Hudson Valley League and Patroon Conference, which begin at 5:30.

MONDAY

Patroon Conference

Greenville at Cairo-Durham.

TUESDAY

Suburban Council

Ballston Spa at Shenendehowa; Bethlehem at Colonie; Guilderland at Averill Park; Niskayuna at Burnt Hills-Ballston Lake; Saratoga Springs at Shaker; Mohonasen at Columbia.

Big 10

Troy at Albany.

Colonial Council

Cohoes at Ravena-Coeymans-Selkirk; Voorheesville at Cobleskill-Richmondville; Watervliet at Mechanicville.

CHVL

Waterford-Halfmoon at Hawthorne Valley; Heatly at Loudonville Christian School; Berkshire at New Lebanon; Germantown at Doane Stuart.

Adirondack League

Argyle at Hartford; Fort Edward at Fort Ann; Warrensburg at Hadley-Luzerne; Corinth at North Warren.

WEDNESDAY

Patroon Conference

Rensselaer at Maple Hill; Taconic Hills at Chatham; Catskill at Coxsackie-Athens; Hudson at Ichabod Crane.

THURSDAY

CHVL

Berkshire at Doane Stuart; Heatly at Waterford-Halfmoon; Hawthorne Valley at Germantown; New Lebanon at Berlin.

Big 10

CBA at Schenectady.

DEC. 5

Big 10

Bishop Maginn at Catholic Central; Notre Dame-Bishop Gibbons at LaSalle.

Colonial Council

Cohoes at Voorheesville; Mechanicville at Schalmont; Lansingburgh at Watervliet.

Patroon Conference

Ichabod Crane at Taconic Hills; Chatham at Hudson; Greenville at Rensselaer.

Adirondack League

Argyle at North Warren; Fort Edward at Warrensburg; Hadley-Luzerne at Whitehall; Hartford at Lake George.

DEC. 9

Suburban Council

Burnt Hills-Ballston Lake at Shenendehowa; Bethlehem at Mohonasen; Colonie at Guilderland; Niskayuna at Saratoga Springs; Shaker at Ballston Spa; Averill Park at Columbia;

Big 10

Amsterdam at Notre Dame-Bishop Gibbons; Schenectady at Troy; Albany at Bishop Maginn; Catholic Central at CBA.

Colonial Council

Schalmont at Cohoes; Watervliet at Ravena-Coeymans-Selkirk; Lansingburgh at Voorheesville.

Foothills Council

Gloversville at Scotia-Glenville; Broadalbin-Perth at Johnstown; Glens Falls at Hudson Falls; South Glens Falls at Queensbury.

CHVL

Heatly at Berkshire; Hawthorne Valley at New Lebanon; Germantown at Waterford-Halfmoon; Berlin at Loudonville Christian School.

Patroon Conference

Maple Hill at Ichabod Crane; Cairo-Durham at Taconic Hills; Hudson at Coxsackie-Athens; Rensselaer at Chatham.

Adirondack League

Whitehall at Argyle; Fort Ann at Hartford; Hadley-Luzerne at Corinth; Lake George at North Warren

DEC. 10

Patroon Conference

Catskill at Greenville.

Adirondack League

Fort Edward at Salem.

DEC. 11

Patroon Conference

Chatham at Catskill; Ichabod Crane at Cairo-Durham; Hudson at Maple Hill;

Taconic Hills at Greenville; Coxsackie-Athens at Rensselaer.

DEC. 12

Suburban Council

Shenendehowa at Guilderland; Niskayuna at Bethlehem; Saratoga Springs at Mohonasen; Shaker at Columbia; Burnt Hills-Ballston Lake at Colonie; Ballston Spa at Averill Park;

Big 10

Troy at Amsterdam; Schenectady at Catholic Central; Albany at Notre Dame-Bishop Gibbons; LaSalle at CBA.

Colonial Council

Watervliet at Cobleskill-Richmondville; Cohoes at Lansingburgh; Mechanicville at Ravena-Coeymans-Selkirk.

Foothills Council

Gloversville at Glens Falls; Johnstown at South Glens Falls; Hudson Falls at Scotia-Glenville; Queensbury at Broadalbin-Perth.

Western Athletic Conference

Fort Plain at Saratoga Central Catholic; Northville at St. Johnsville; Mayfield at Fonda-Fultonville; Canajoharie at Schenectady Christian; Sharon Springs at Middleburgh; Berne-Knox-Westerlo at Duanesburg.

Wasaren League

Tamarac at Cambridge; Hoosick Falls at Granville; Schuylerville at Hoosic Valley; Greenwich at Stillwater.

CHVL

Waterford-Halfmoon at Doane Stuart; Germantown at Heatly; Berlin at Hawthorne Valley; Loudonville Christian School at Berkshire.

Adirondack League

Argyle at Hadley-Luzerne; Fort Ann at North Warren; Hartford at Warrensburg; Salem at Lake George

DEC. 15

Patroon Conference

Coxsackie-Athens at Maple Hill.

Adirondack League

Salem at Fort Ann.

DEC. 16

Suburban Council

Shenendehowa at Saratoga Springs; Columbia at Bethlehem; Mohonasen at Guilderland; Shaker at Niskayuna; Colonie at Averill Park

Big 10

LaSalle at Amsterdam; Bishop Maginn at Schenectady; CBA at Albany; Catholic Central at Troy.

Colonial Council

Cohoes at Mechanicville; Cobleskill-Richmondville at Lansingburgh; Schalmont at Watervliet.

Foothills Council

Hudson Falls at South Glens Falls; Glens Falls at Queensbury; Scotia-Glenville at Johnstown; Gloversville at Broadalbin-Perth.

Western Athletic Conference

Mayfield at Northville; Saratoga Central Catholic at Galway; St. Johnsville at Fort Plain; Duanesburg at Sharon Springs; Schenectady Christian School at Schoharie; Middleburgh at Canajoharie.

CHVL

Berkshire at Waterford-Halfmoon; Hawthorne Valley at Loudonville Christian School; New Lebanon at Germantown;

Doane Stuart at Berlin.

Adirondack League

Argyle at Fort Edward; Lake George at Hadley-Luzerne; Whitehall at Hartford.

DEC. 17

Suburban Council

Ballston Spa at Burnt Hills-Ballston Lake.

Wasaren League

Tamarac at Schuylerville; Stillwater at Cambridge; Hoosic Valley at Hoosick Falls; Granville at Greenwich.

Patroon Conference

Rensselaer at Ichabod Crane; Greenville at Chatham; Catskill at Hudson; Coxsackie-Athens at Cairo-Durham; Maple Hill at

Taconic Hills.

DEC. 19

Suburban Council

Shenendehowa at Shaker; Averill Park at Bethlehem; Guilderland at Columbia; Ballston Spa at Niskayuna; Burnt Hills-Ballston Lake at Saratoga Springs; Colonie at Mohonasen;

Big 10

Amsterdam at Schenectady; Albany at LaSalle; Notre Dame-Bishop Gibbons at Troy; CBA at Troy.

Colonial Council

Voorheesville at Mechanicville; Lansingburgh at Ravena-Coeymans-Selkirk;

Watervliet at Cohoes; Cobleskill-Richmondville at Schalmont.

Foothills Council

South Glens Falls at Gloversville; Glens Falls at Johnstown; Scotia-Glenville at Queensbury; Broadalbin-Perth at Hudson Falls.

Western Athletic Conference

St. Johnsville at Fonda-Fultonville; Saratoga Central Catholic at Northville; Galway at Fort Plain; Middleburgh at Berne-Knox-Westerlo; Schenectady Christian School at Sharon Springs; Canajoharie at Schoharie.

Wasaren League

Hoosick Falls at Tamarac; Cambridge at Schuylerville; Greenwich at Hoosic Valley; Stillwater at Granville.

CHVL

Germantown at Berkshire; Berlin at Heatly; Doane Stuart at Hawtorne Valley; Waterford-Halfmoon at Loudonville Christian School.

Patroon Conference

Ichabod Crane at Catskill; Chatham at Coxsackie-Athens; Rensselaer at Taconic Hills; Maple Hill at Greenville; Cairo-Durham at Hudson.

Adirondack League

Corinth at Argyle; Fort Ann at Hadley-

Luzerne; North Warren at Fort Edward; Lake George at Whitehall.

DEC. 22

Patroon Conference

Ichabod Crane at Coxsackie-Athens; Taconic Hills at Catskill; Chatham at Maple Hill; Hudson at Greenville; Cairo-Durham at Rensselaer.

Big 10

Amsterdam at Catholic Central; Schenectady at LaSalle; Bishop Maginn at CBA; Troy at Notre Dame-Bishop Gibbons;

Colonial Council

Schalmont at Lansingburgh; Mechanicville at Cobleskill-Richmondville; Ravena-Coeymans-Selkirk at Voorheesville.

Western Athletic Conference

Saratoga Central Catholic at Mayfield; Fonda-Fultonville at Galway; Northville at Fort Plain; Duanesburg at Schenectady Christian School; Canajoharie at Sharon Springs; Schoharie at Berne-Knox-Westerlo.

DEC. 30

Patroon Conference

Cairo-Durham at Catskill.

JAN. 2

Adirondack League

Corinth at Fort Ann.

JAN. 6

Suburban Council

Columbia at Shenendehowa; Mohon­asen at Niskayuna; Averill Park at Saratoga Springs; Colonie at Shaker.

Big 10

Schenectady at Albany; Catholic Central at ND-BG; LaSalle at Troy.

Patroon Conference

Chatham at Cairo-Durham; Catskill at Maple Hill; Coxsackie-Athens at Taconic Hills; Greenville at Ichabod Crane; Hudson at Rensselaer.

Adirondack League

Argyle at Lake George; Hadley-Luzerne at Fort Edward; North Warren at Hartford.

JAN. 7

Suburban Council

Bethlehem at Burnt Hills-Ballston Lake; Guilderland at Ballston Spa.

Big 10

Bishop Maginn at Amsterdam.

Colonial Council

Voorheesville at Watervliet; Ravena-

Coeymans-Selkirk at Schalmont; Cohoes at Cobleskill-Richmondville.

Western Athletic Conference

Galway at St. Johnsville; Fonda-Fultonville at Northville; Fort Plain at Mayfield; Schoharie at Middleburgh; Sharon Springs at Berne-Knox-Westerlo; Duanesburg at Canajoharie.

Wasaren League

Tamarac at Greenwich; Granville at Cambridge; Schuylerville at Hoosick Falls; Hoosic Valley at Stillwater.

CHVL

Waterford-Halfmoon at New Lebanon; Loudonville Christian School at Germantown; Berkshire at Berlin; Heatly at Doane Stuart.

JAN. 8

Patroon Conference

Ichabod Crane at Chatham; Rensselaer at Catskill; Coxsackie-Athens at Greenville; Taconic Hills at Hudson; Maple Hill at

Cairo-Durham.

JAN. 9

Suburban Council

Niskayuna at Shenendehowa; Bethlehem at Guilderland; Saratoga Springs at Ballston Spa; Shaker at Burnt Hills-Ballston Lake; Columbia at Colonie; Mohonasen at Averill Park.

Big 10

CBA at Amsterdam; Notre Dame-Bishop Gibbons at Schenectady; Albany at Cath­olic Central; LaSalle at Bishop Maginn.

Colonial Council

Cobleskill-Richmondville at Ravena-

Coeymans-Selkirk; Voorheesville at Schalmont; Mechanicville at Lansingburgh.

Foothills Council

Hudson Falls at Gloversville; Broadalbin-Perth at South Glens Falls; Queensbury at Johnstown; Scotia-Glenville at Glens Falls.

Western Athletic Conference

Northville at Galway; Mayfield at St. Johnsville; Fonda-Fultonville at Saratoga Central Catholic; Sharon Springs at Schoharie; Middleburgh at Duanesburg; Berne-Knox-Westerlo at Schenectady Christian.

Wasaren League

Tamarac at Stillwater; Hoosick Falls at Cambridge; Hoosic Valley at Granville; Schuylerville at Greenwich.

CHVL

New Lebanon at Heatly; Hawthorne Valley at Berkshire; Germantown at Berlin;

Doane Stuart at Loudonville Christian.

Adirondack League

Fort Ann at Whitehall; Salem at Argyle; Hartford at Fort Edward; Corinth at Lake George; North Warren at Warrensburg.

JAN. 13

Suburban Council

Shenendehowa at Colonie; Shaker at Bethlehem; Saratoga Springs at Guilderland; Ballston Spa at Columbia; Niskayuna at Averill Park; Burnt Hills-Ballston Lake at Mohonasen.

Big 10

Amsterdam at Albany; CBA at Notre Dame-Bishop Gibbons; Catholic Central at LaSalle; Bishop Maginn at Troy.

Colonial Council

Ravena-Coeymans-Selkirk at Cohoes; Cobleskill-Richmondville at Voorheesville; Mechanicville at Watervliet.

Foothills Council

Johnstown at Gloversville; South Glens Falls at Glens Falls; Queensbury at Hudson Falls; Broadalbin-Perth at Scotia-Glenville.

Western Athletic Conference

Fort Plain at Fonda-Fultonville; St. Johnsville at Saratoga Central Catholic; Galway at Mayfield; Canajoharie at Berne-Knox-Westerlo; Schenectady Christian School at Middleburgh; Schoharie at Duanesburg.

CHVL

Berkshire at Loudonville Christian; Hawthorne Valley at Heatly; New Lebanon at Doane Stuart; Berlin at Waterford.

Patroon Conference

Cairo-Durham at Greenville.

Adirondack League

Fort Ann at Argyle; Fort Edward at Whitehall; Hadley-Luzerne at North Warren; Hartford at Salem; Lake George at Warrensburg.

JAN. 14

Wasaren League

Granville at Tamarac; Cambridge at Hoosic Valley; Greenwich at Hoosick Falls; Stillwater at Schuylerville.

Patroon Conference

Ichabod Crane at Hudson; Chatham at Taconic Hills; Coxsackie-Athens at Catskill; Maple Hill at Rensselaer.

JAN. 15

CHVL

Hawthorne Valley at Waterford-Halfmoon; Loudonville Christian School at Heatly; New Lebanon at Berkshire; Doane Stuart at Germantown.

JAN. 16

Suburban Council

Shenendehowa at Ballston Spa; Colonie at Bethlehem; Averill Park at Guilderland; Burnt Hills-Ballston Lake at Niskayuna; Shaker at Saratoga Springs; Columbia at Mohonasen;

Big 10

Schenectady at CBA; Albany at Troy; Catholic Central at Bishop Maginn; LaSalle at Notre Dame-Bishop Gibbons.

Colonial Council

Voorheesville at Cohoes; Schalmont at Mechanicville; Watervliet at Lansingburgh.

Foothills Council

Gloversville at Queensbury; Glens Falls at Broadalbin-Perth; South Glens Falls at Scotia-Glenville; Johnstown at Hudson Falls.

Western Athletic Conference

Saratoga Central Catholic at Fort Plain; St. Johnsville at Northville; Fonda-Fultonville at Mayfield; Schenectady Christian at Canajoharie; Duanesburg at Berne-Knox-Westerlo; Middleburgh at Sharon Springs.

Wasaren League

Tamarac at Hoosic Valley; Cambridge at Greenwich; Hoosick Falls at Stillwater; Schyulerville at Granville.

Patroon Conference

Taconic Hills at Ichabod Crane; Maple Hill at Coxsackie-Athens; Catskill at Cairo-Durham; Rensselaer at Greenville.

Adirondack League

Warrensburg at Argyle; Lake George at Fort Ann; Fort Edward at Corinth; Hadley-Luzerne at Hartford; North Warren at Salem

JAN. 17

Patroon Conference

Hudson at Chatham.

JAN. 20

Suburban Council

Bethlehem at Shenendehowa; Guilderland at Niskayuna; Columbia at Saratoga Springs; Mohonasen at Shaker; Colonie at Ballston Spa; Averill Park at Burnt Hills-Ballston Lake.

Big 10

Notre Dame-Bishop Gibbons at Amsterdam; Troy at Schenectady; Bishop Maginn at Albany; CBA at Catholic Central.

Colonial Council

Cohoes at Schalmont; Ravena-Coeymans-Selkirk at Watervliet; Voorheesville at Lansingburgh.

Western Athletic Conference

Northville at Mayfield; Galway at Saratoga Central Catholic; Fort Plain at St. Johnsville; Schoharie at Schenectady Christian School; Canajoharie at Middleburgh; Sharon Springs at Duanesburg.

Patroon Conference

Ichabod Crane at Maple Hill; Taconic Hills at Cairo-Durham; Coxsackie-Athens at Hudson; Greenville at Catskill; Chatham at Rensselaer.

Adirondack League

Hartford at Argyle; Fort Ann at Fort Edward; Hadley-Luzerne at Warrensburg; North Warren at Corinth.

JAN. 21

Foothills Council

Scotia-Glenville at Gloversville; Johnstown at Broadalbin-Perth; Hudson Falls at Glens Falls; Queensbury at South Glens Falls.

Wasaren League

Tamarac at Cambridge; Granville at Hoosick Falls; Hoosic Valley at Schuylerville; Stillwater at Granville.

JAN. 22

CHVL

Doane Stuart at Berkshire; Waterford-Halfmoon at Heatly; Germantown at Hawthorne Valley.

JAN. 23

Suburban Council

Shenenedehowa at Burnt Hills-Ballston Lake; Mohonasen at Bethlehem; Guilderland at Colonie; Saratoga Springs at Niskayuna; Ballston Spa at Shaker; Columbia at Averill Park.

Big 10

Amsterdam at Troy; Catholic Central at Schenectady; Notre Dame-Bishop Gibbons at Albany; CBA at LaSalle.

Colonial Council

Cobleskill-Richmondville at Watervliet; Lansingburgh at Cohoes; Ravena-Coeymans-Selkirk at Mechanicville.

Foothills Council

Glens Falls at Gloversville.

Western Athletic Conference

Northville at Saratoga Cental Catholic; Fort Plain at Galway; Fonda-Fultonville at St. Johnsville; Berne-Knox-Westerlo at Middleburgh; Sharon Springs at Schenectady Christian School; Schoharie at Canajoharie.

Wasaren League

Schuyerville at Tamarac; Cambridge at Stillwater; Hoosick Falls at Hoosic Valley; Greenwich at Granville.

Adirondack League

Fort Ann at Warrensburg; Lake George at Fort Edward; Salem at Hadley-Luzerne; Corinth at Hartford; Whitehall at North Warren.

JAN. 24

Foothills Council

South Glens Falls at Johnstown; Scotia-Glenville at Hudson Falls; Broadalbin-Perth at Queensbury.

Patroon Conference

(at Saint Rose) — Greenville vs. Taconic Hills; Catskill at Chatham; Ichabod Crane vs. Cairo-Durham; Rensselaer vs Cox­sackie-Athens.

JAN. 25

Patroon Conference

Maple Hill at Hudson.

JAN. 26

CHVL

Berkshire at Heatly; New Lebanon at Hawthorne Valley; Waterford-Halfmoon at Germantown; Loudonville Christian School at Berlin.

JAN. 28

CHVL

Doane Stuart at Waterford-Halfmoon; Heatly at Germantown; Hawthorne Valley at Berlin; New Lebanon at Loudonville Christian School.

JAN. 30

Suburban Council

Shenenedehowa at Mohonasen; Ballston Spa at Bethlehem; Burnt Hills-Ballston Lake at Guilderland; Niskayuna at Columbia; Saratoga Springs at Colonie; Averill Park at Shaker.

Big 10

Amsterdam at LaSalle; Schenectady at Bishop Maginn; Albany at CBA; Troy at Catholic Central.

Colonial Council

Mechanicville at Cohoes; Lansingburgh at Cobleskill-Richmondville; Watervliet at Schalmont.

Western Athletic Conference

Mayfield at Saratoga Central Catholic; Galway at Fonda-Fultonville; Fort Plain at Northville; Sharon Springs at Canajoharie; Schenectady Christian School at Duanesburg; Berne-Knox-Westerlo at Schoharie.

Wasaren League

Tamarac at Hoosick Falls; Schuylerville at Cambridge; Hoosic Valley at Greenwich; Granville at Stillwater.

CHVL

Waterford-Halfmoon at Berkshire; Loudonville Christian School at Hawthorne Valley; Germantown at New Lebanon; Berlin at Doane Stuart.

Patroon Conference

Chatam at Greenville; Hudson at Catskill; Cairo-Durham at Coxsackie-Athens; Ich­abod Crane at Rensselaer.

Adirondack League

Argyle at Whitehall; Hartford at Fort Ann; Salem at Fort Edward; Corinth at Hadley-Luzerne; North Warren at Lake George.

JAN. 31

Foothills Council

Gloversville at South Glens Falls; Johnstown at Glens Falls; Queensbury at Scotia-Glenville; Hudson Falls at Broadalbin-Perth.

Patroon Conference

Taconic Hills at Maple Hill.

FEB. 3

Suburban Council

Saratoga Springs at Shenendehowa; Bethlehem at Columbia; Guilderland at Mohonasen; Niskayuna at Shaker; Averill Park at Colonie; Burnt Hills-Ballston Lake at Ballston Spa

Big 10

Schenectady at Amsterdam; LaSalle at Albany; Bishop Maginn at Notre Dame-Bishop Gibbons; Troy at CBA.

Colonial Council

Mechaniville at Voorheesville; Ravena-Coeymans-Selkirk at Lansingburgh; Cohoes at Watervliet; Schalmont at

Cobleskill-Richmondville.

Western Athletic Conference

St. Johnsville at Galway; Northville at Fonda-Fultonville; Mayfield at Fort Plain; Berne-Knox-Westerlo at Sharon Springs; Middleburgh at Schoharie; Canajoharie at Duanesburg.

CHVL

Berkshire at Germantown; Heatly at Berlin; Hawthorne Valley at Doane Stuart; Loudonville Christian School at Waterford-Halfmoon.

Adirondack League

Fort Edward at Argyle; Fort Ann at

Salem; Hadley-Luzerne at Lake George; Hartford at Whitehall.

FEB. 4

Foothills Council

South Glens Falls at Hudson Falls; Queensbury at Glens Falls; Johnstown at Scotia-Glenville; Broadalbin-Perth at Gloversville.

Wasaren League

Greenwich at Tamarac; Cambridge at Granville; Hoosick Falls at Schuylerville; Stillwater at Hoosic Valley.

Patroon Conference

Catskill at Ichabod Crane; Coxsackie-Athens at Chatham; Greenville at Maple Hill; Hudson at Cairo-Durham; Taconic Hills at Rensselaer.

FEB. 6

Suburban Council

Averill Park at Shenendehowa; Bethlehem at Saratoga Springs; Guilderland at Shaker; Colonie at Niskayuna; Columbia at Burnt Hills-Ballston Lake; Mohonasen at Ballston Spa.

Big 10

Catholic Central at Amsterdam; LaSalle at Schenectady; CBA at Bishop Maginn; Notre Dame-Bishop Gibbons at Troy.

Colonial Council

Lansingburgh at Schalmont; Cobleskill-Richmondville at Mechanicville; Voorheesville at Ravena-Coeymans-Selkirk.

Western Athletic Conference

Galway at Northville; St. Johnsville at Mayfield; Saratoga Central Catholic at Fonda-Fultonville; Schenectady Christian School at Berne-Knox-Westerlo; Schoharie at Sharon Springs; Duanesburg at Middleburgh.

Wasaren League

Stillwater at Tamarac; Cambridge at Hoosick Falls; Granville at Hoosic Valley; Greenwich at Schuylerville.

CHVL

New Lebanon at Waterford-Halfmoon; Germantown at Loudonville Christian School; Berlin at Berkshire; Doane Stuart at Heatly.

Patroon Conference

Coxsackie-Athens at Ichabod Crane; Catskill at Taconic Hills; Maple Hill at

Chatham; Greenville at Hudson; Rensselaser at Cairo-Durham.

Adirondack League

Argyle at Salem; Whitehall at Fort Ann; Fort Edward at Hartford; Lake George at Corinth; Warrensburg at North Warren.

FEB. 7

Foothills Council

Gloversville at Hudson Falls; South Glens Falls at Broadalbin-Perth; Johnstown at Queensbury; Glens Falls at Scotia-Glenvile.

FEB 10

Suburban Council

Shaker at Saratoga Springs; Columbia at Guilderland; Niskayuna at Ballston Spa; Saratoga Springs at Burnt Hills-Ballston Lake; Mohonasen at Colonie; Bethlehem at Averill Park.

Big 10

Amsterdam at Bishop Maginn; Albany at Schenedctady; Notre Dame-Bishop Gibbons at Catholic Central; Troy at LaSalle.

Colonial Council

Watervliet at Voorheesville; Schalmont at Ravena-Coeymans-Selkirk; Cobleskill-Richmondville at Cohoes.

Western Athletic Conference

Fonda-Fultonville at Fort Plain; Saratoga Central Catholic at St. Johnsville; Mayfield at Galway; Berne-Knox-Westerlo at Canajoharie; Middleburgh at Schenectady Christian School; Duanesburg at Schoharie.

CHVL

Heatly at New Lebanon; Berkshire at Hawthorne Valley; Berlin at Gernantown; Loudonville Christian School at Doane

Stuart.

Patroon Conference

Ichabod Crane at Greenville; Rensselaer at Hudson; Cairo-Durham at Chatham; Maple Hill at Catskill; Taconic Hills at Coxsackie-Athens.

Adirondack League

Argyle at Fort Ann; North Warren at Hadley-Luzerne; Salem at Hartford; Warrensburg at Lake George.

FEB. 11

Foothills Council

Gloversvillle at Johnstown; Glens Falls at South Glens Falls; Hudson Falls at Queensbury; Scotia-Glenville at Broadalbin-Perth.

Wasaren League

Tamarac at Granville; Hoosic Valley at Cambridge; Hoosick Falls at Greenwich; Schuylerville at Stillwater.

Adirondack League

Whitehall at Fort Edward

FEB. 12

Suburban Council

Shenendehowa at Niskayuna; Guilderland at Bethlehem; Ballston Spa at Saratoga Springs; Colonie at Columbia; Averill Park at Mohonasen.

CHVL

Loudonville Christian at Berkshire; Heatly at Hawthorne Valley; Doane Stuart at New Lebanon; Waterford-Halfmoon at Berlin.

Patroon Conference

Chatham at Ichabod Crane; Greenville at Coxsackie-Athens; Hudson at Taconic Hills; Cairo-Durham at Maple Hill; Catskill at Rensselaer.

FEB. 13

Suburban Council

Burnt -Hills Ballston Lake at Shaker.

Big 10

Amsterdam at CBA; Schenectady at Notre Dame-Bishop Gibbons; Catholic Central at Albany; Bishop Maginn at LaSalle.

Colonial Council

Ravena-Coeymans-Selkirk at Cobleskill-Richmondville; Schalmont at Voorheesville; Lansingburgh at Mechanicville.

Foothills Council

Queensbury at Gloversville.

Wasaren League

Hoosic Valley at Tamarac; Cambridge at Greenwich; Stillwater at Hoosick Falls; Granville at Stillwater.

FEB. 14

Foothills Council

Broadalbin-Perth at Glens Falls; Scotia-Glenville at South Glens Falls; Hudson Falls at Johnstown.

FEB. 16

Big 10

Notre Dame-Bishop Gibbons at CBA.

FEB. 17

Big 10

Albany at Amsterdam; Troy at Bishop Maginn; LaSalle at Catholic Central.

View Comments
Hide Comments
You have 0 articles 1 articles 2 articles 3 articles 4 articles 5 articles 6 articles 7 articles remaining of Daily Gazette free premium content.

You have reached your monthly premium content limit.

Continue to enjoy Daily Gazette premium content by becoming a subscriber.
Already a subscriber? Log In