Subscriber login

Sports
What you need to know for 04/30/2017

Girls varsity basketball master schedule

Girls varsity basketball master schedule

Master schedule of all regular season girls varsity basketball games.

NOTE: Varsity contests follow junior varsity games. Junior varsity games begin at 6 p.m., with the exception of the Central Hudson Valley League and Patroon Conference, which begin at 5:30.

TUESDAY

Suburban Council

Averill Park at Guilderland; Shenendehowa at Ballston Spa; Colonie at Bethlehem; Burnt Hills-Ballston Lake at Niskayuna;

Columbia at Mohonasen; Shaker at Saratoga Springs.

Colonial Council

Ravena-Coeymans-Selkirk at Cohoes; Cobleskill-Richmondville at Voorheesville; Holy Names at Schalmont; Mechanicville at Watervliet; Lansingburgh at Albany Academy.

Patroon Conference

Cairo-Durham at Greenville; Maple Hill at Rensselaer; Chatham at Taconic Hills; Coxsackie-Athens at Catskill.

WEDNESDAY

CHVL

Waterford-Halfmoon at Hawthorne Valley; Heatly at Loudonville Christian School; Emma Willard at New Lebanon; Germantown at Doane Stuart.

Adirondack League

Hadley-Luzerne at Warrensburg; Fort Ann at Fort Edward; Hartford at Argyle.

THURSDAY

Patroon Conference

Maple Hill at Coxsackie-Athens; Catskill at Cairo-Durham; Chatham at Hudson.

DEC. 5

Big 10

Albany at Troy; Catholic Central at Bishop Maginn.

Colonial Council

Albany Academy at Ravena-Coeymans-Selkirk; Voorheesville at Cohoes; Cobleskill-Richmondville at Holy Names; Schalmont at Mechanicville; Watervliet at Lansingburgh.

CHVL

Emma Willard at Doane Stuart; Heatly at Waterford-Halfmoon; Hawthorne Valley at Germantown; New Lebanon at Berlin.

Patroon Conference

Rensselaer at Greenville.

Adirondack League

Lake George at Hartford; Whitehall at Hadley-Luzerne; Warresburg at Fort Edward; Fort Ann at Corinth; North Warren at Argyle.

DEC. 8

CHVL

Heatly at Emma Willard; Hawthorne Valley at New Lebanon; Germantown at Waterford-Halfmoon; Berlin at Loudonville Christian School.

DEC. 9

Suburban Council

Columbia at Averill Park; Ballston Spa at Shaker; Mohonasen at Bethlehem; Shenendehowa at Burnt Hills-Ballston Lake; Guilderland at Colonie; Saratoga Springs at Niskayuna;

Big 10

Notre Dame-Bishop Gibbons at Amsterdam; Bishop Maginn at Albany; Troy at Schenectady.

Colonial Council

Albany Academy at Cobleskill-Richmondville; Cohoes at Schalmont; Ravena-Coeymans-Selkirk at Watervliet; Voorheesville at Lansingburgh; Mechanicville at Holy Names.

DEC. 10

Foothills Council

Scotia-Glenville at Gloversville; Johnstown at Broadalbin-Perth; Hudson Falls at Glens Falls; Queensbury at South Glens Falls.

CHVL

Waterford at Doane Stuartl Germantown at Heatly; Berlin at Hawthorne Valley; Loudonville Christian at New Lebanon.

Patroon Conference

Taconic Hills at Cairo-Durham; Coxsackie-Athens at Hudson; Greenville at Catskill; Chatham at Rensselaer.

Adirondack League

North Warren at Lake George; Corinth at Hadley-Luzerne; Salem at Fort Edward; Hartford at Fort Ann; Argyle at Whitehall.

DEC. 11

Western Athletic Conference

Northville at Saratoga Central Catholic.

Adirondack League

Lake George at Salem.

DEC. 12

Suburban Council

Averill Park at Ballston Spa; Colonie at Burnt Hills-Ballston Lake; Columbia at Shaker; Guilderland at Shenendehowa;

Mohonasen at Saratoga Springs; Bethlehem at Niskayuna.

Big 10

Notre Dame-Bishop Gibbons at Albany; Amsterdam at Troy; Catholic Central at Schenectady.

Colonial Council

Cobleskill-Richmondville at Watervliet; Lansingburgh at Cohoes; Ravena-Coeymans-Selkirk at Mechanicville; Holy Names at Voorheesville.

Foothills Council

Glens Falls at Gloversville.

Wasaren League

Tamarac at Cambridge; Stillwater at Greenwich; Hoosic Valley at Schuylerville; Granville at Hoosick Falls.

Patroon Conference

Catskill at Chatham; Maple Hill at Hudson; Greenville at Taconic Hills; Rensselaer at Coxsackie-Athens.

Adirondack League

Hadley-Luzerne at Argyle; Warrensburg at Hartford; North Warren at Fort Ann.

DEC. 13

Colonial Council

Albany Academy at Schalmont.

Foothills Council

South Glens Falls at Johnstown; Scotia-Glenville at Hudson Falls; Broadalbin-Perth at Queensbury.

Western Athletic Conference

Saratoga Central Catholic at Fort Plain; Fonda-Fultonville at Mayfield; St. Johnsville at Northville; Schenectady Christian School at Canajoharie; Duanesburg at Berne-Knox-Westerlo; Middleburgh at Sharon Springs.

DEC. 15

CHVL

Emma Willard at Waterford-Halfmoon; Hawthorne Valley at Loudonville Christian School; New Lebanon at Germantown;

Doane Stuart at Berlin.

Patroon Conference

Coxsackie-Athens at Chatham.

Adirondack League

Fort Ann at Salem

DEC.16

Suburban Council

Averill Park at Colonie.

Big 10

Schenectady at Bishop Maginn; Troy at Catholic Central.

Colonial Council

Voorheesville at Albany Academy; Holy Names at Ravena-Coeymans-Selkirk;

Mechanicville at Cohoes; Lansingburgh at Cobleskill-Richmondville; Watervliet at Schalmont.

Wasaren League

Cambridge at Stillwater; Greenwich at Granville; Hoosick Falls at Hoosic Valley; Schuylerville at Tamarac.

Patroon Conference

Chatham at Greenville; Hudson at Catskill; Cairo-Durham at Coxsackie-

Athens; Maple Hill at Taconic Hills.

DEC. 17

Suburban Council

Burnt Hills-Ballston Lake at Ballston Spa; Bethlehem at Columbia; Guilderland at Mohonasen; Niskayuna at Shaker; Saratoga Springs at Shenendehowa.

Foothills Council

South Glens Falls at Hudson Falls; Queensbury at Glens Falls; Johnstown at Scotia-Glenville; Broadalbin-Perth at Gloversville.

Western Athletic Conference

Northville at Mayfield; Galway at Saratoga Central Catholic; Fort Plain at St. Johnsville; Sharon Springs at Duanesburg; Schoharie at Schenectady Christian School; Canajoharie at Middleburgh.

Adirondack League

Hadley-Luzerne at Lake George; Fort Edward at Argyle; Warrensburg at Corinth; Hartford at Whitehall.

DEC. 18

CHVL

Germantown at Emma Willard; Berlin at Heatly; Doane Stuart at Hawthorne Valley; Waterford-Halfmoon at Loudonville Christian School.

Patroon Conference

Hudson at Cairo-Durham; Greenville at Maple Hill.

DEC. 19

Suburban Council

Bethlehem at Averill Park; Niskayuna at Ballston Spa; Saratoga Springs at Burnt Hills-Ballston Lake; Mohonasen at Col­onie; Columbia at Guilderland; Shaker at Shenendehowa.

Big 10

Bishop Maginn at Notre Dame-Bishop Gibbons; Schenectady at Amsterdam.

Colonial Council

Mechanicville at Voorheesville; Ravena-Coeymans-Selkirk at Lansingburgh; Cohoes at Watervliet; Schalmont at

Cobleskill-Richmondville; Albany Academy at Holy Names.

Foothills Council

Gloversville at South Glens Falls.

Western Athletic Conference

Fonda-Fultonville at St. Johnsville; Fort Plain at Galway; Berne-Knox-Westerlo at Middleburgh; Sharon Springs at Schenec­tady Christian School; Schoharie at Canajoharie.

Wasaren League

Schuylerville at Cambridge; Hoosic Valley at Greenwich; Tamarac at Hoosick Falls; Granville at Stillwater.

Patroon Conference

Taconic Hills at Rensselaer.

Adirondack League

Whitehall at Lake George; Hadley-

Luzerne at Fort Ann; Fort Edward at North Warren; Salem at Warrensburg; Argyle at Corinth.

DEC. 20

Foothills Council

Johnstown at Glens Falls; Queensbury at Scotia-Glenville; Hudson Falls at Broadalbin-Perth.

DEC. 22

Patroon Conference

Catskill at Taconic Hills; Maple Hill at Chatham; Greenville at Hudson; Rensselaer at Cairo-Durham.

DEC. 23

Big 10

Catholic Central at Amsterdam; Notre Dame-Bishop Gibbons at Troy.

Colonial Council

Watervliet at Albany Academy; Lansingburgh at Schalmont; Cobleskill-Richmondville at Mechanicville; Voorheesville at Ravena-Coeymans-Selkirk; Cohoes at Holy Names.

Western Athletic Conference

Mayfield at Saratoga Central Catholic; Galway at Fonda-Fultonville; Fort Plain at Northville; Schenectady Christian School at Duanesburg; Berne-Knox-Westerlo at Schoharie; Sharon Springs at Canajoharie.

JAN. 5

CHVL

Waterford-Halfmoon at New Lebanon; Loudonville Christian School at Germantown; Emma Willard at Berlin; Heatly at Doane Stuart.

Adirondack League

Whitehall vs. Fort Edward at ACC; Hartford vs. North Warren at ACC.

JAN. 6

Suburban Council

Ballston Spa at Guilderland; Burnt Hills-Ballston Lake at Bethlehem; Shaker at Colonie; Shenendehowa at Columbia; Niskayuna at Mohonasen.

Big 10

Notre Dame-Bishop Gibbons at Catholic Central; Amsterdam at Bishop Maginn; Albany at Schenectady.

Colonial Council

Albany Academy at Mechanicville; Holy Names at Lansingburgh; Watervliet at Voorheesville; Schalmont at Ravena-

Coeymans-Selkirk; Cobleskill-Richmondville at Cohoes.

Wasaren League

Cambridge at Granville; Greenwich at Tamarac; Stillwater at Hoosic Valley.

Adirondack League

Lake George vs. Argyle at ACC; Hadley-Luzerne vs. Fort Edward at ACC

JAN. 7

Suburban Council

Saratoga Springs at Averill Park.

Western Athletic Conference

St. Johnsville at Galway; Northville at Fonda-Fultonville; Mayfield at Fort Plain; Middleburgh at Schoharie; Berne-Knox-Westerlo at Sharon Springs; Canajoharie at Duanesburg.

Wasaren League

Hoosick Falls at Schuylerville.

CHVL

New Lebanon at Heatly; Hawthorne Valley at Emma Willlard; Germantown at Berlin; Doane Stuart at Loudonville Christian.

JAN. 9

Suburban Council

Averill Park at Mohonasen; Ballston Spa at Saratoga Springs; Guilderland at Bethlehem; Burnt Hills-Ballston Lake at Shaker; Colonie at Columbia; Shenendehowa at Nisakayuna.

Big 10

Schenectady at Notre Dame-Bishop Gibbons; Catholic Central at Albany.

Colonial Council

Cohoes at Albany Academy; Ravena-Coeymans-Selkirk at Cobleskill-Richmondville; Schalmont at Voorheesville; Mechanicville at Lansingburgh; Holy Names at Watervliet.

Western Athletic Conference

Galway at Northville; St. Johnsville at Mayfield; Saratoga Central Catholic at Fonda-Fultonville; Schoharie at Sharon Springs; Schenectady Christian School at Berne-Knox-Westerlo; Duanesburg at Middleburgh.

Wasaren League

Cambridge at Hoosick Falls; Greenwich at Schuylerville; Granville at Hoosic Valley; Stillwater at Tamarac.

Adirondack League

Lake George at Corinth; Fort Edward at Hartford; Warrensburg at North Warren; Whitehall at Fort Ann; Argyle at Salem.

JAN. 10

Foothills Council

Gloversville at Hudson Falls; South Glens Falls at Broadalbin-Perth; Johnstown at Queensbury; Glens Falls at Scotia-Glenvillle.

JAN. 12

CHVL

Emma Willard at Loudonville Christian School; Hawthorne Valley at Heatly; New Lebanon at Doane Stuart; Berlin at Waterford-Halfmoon.

JAN. 13

Suburban Council

Averill Park at Niskayuna; Columbia at Ballston Spa; Bethlehem at Shaker;

Mohonasen at Burnt Hills-Ballston Lake; Colonie at Shenendehowa; Guilderland at Saratoga Springs.

Big 10

Albany at Amsterdam; Troy at Bishop Maginn.

Colonial Council

Cohoes at Ravena-Coeymans-Selkirk; Voorheesville at Cobleskill-Richmondville; Schalmont at Holy Names; Watervliet at Mechanicville; Albany Academy at Lansingburgh.

Wasaren League

Hoosic Valley at Cambridge; Hoosick Falls at Greenwich; Schuylerville at Stillwater; Tamarac at Granville.

Adirondack League

Fort Ann at Argyle.

JAN. 14

Foothills Council

Gloversville at Johnstown; Glens Falls at South Glens Falls; Hudson Falls at Queensbury; Scotia-Glenville at Broadalbin-Perth.

Western Athletic Conference

Fonda-Fultonville at Fort Plain; Saratoga Central Catholic at St. Johnsville; Mayfield at Galway; Canajoharie at Berne-Knox-Westerlo; Middleburgh at Schenectady Christian School; Duanesburg at Schoharie.

CHVL

Hawthorne Valley at Waterford-Halfmoon; Loudonville Christian School at Heatly; New Lebanon at Emma Willard;

Doane Stuart at Germantown.

Adirondack League

Warrensburg at Lake George; North Warren at Hadley-Luzerne; Whitehall at Fort Edward; Argyle at Fort Ann; Salem at Hartford.

JAN. 16

Suburban Council

Guilderland at Averill Park; Ballston Spa at Shenendehowa; Bethlehem at Colonie; Niskayuna at Burnt Hills-Ballston Lake;

Mohonasen at Columbia; Saratoga Springs at Shaker.

Big 10

Troy at Albany; Bishop Maginn at Catholic Central.

Colonial Council

Ravena-Coeymans-Selkirk at Albany Academy; Cohoes at Voorheesvillle; Holy Names at Cobleskill-Richmondville;

Mechanicville at Schalmont; Lansingburgh at Watervliet.

Western Athletic Conference

Fort Plain at Saratoga Central Catholic; Northville at St. Johnsville; Mayfield at Fonda-Fultonville; Canajoharie at Schenectady Christian School; Berne-Knox-Westerlo at Duanesburg; Sharon Springs at Middleburg.

Wasaren League

Greenwich at Cambridge; Hoosic Valley at Tamarac; Stillwater at Hoosick Falls; Granville at Schuylerville.

Adirondack League

Hartford at Hadley-Luzerne; Corinth at Fort Edward; Fort Ann at Lake George;

Argyle at Warrensburg;

CHVL

Doane Stuart at Emma Willard; Waterford-Halfmoon at Heatly; Germantown at Hawthorne Valley; Berlin at New Lebanon.

JAN. 17

Foothillls Council

Broadalbin-Perth at Glens Falls; Scotia-Glenville at South Glens Falls; Hudson Falls at Johnstown.

JAN. 20

Suburban Council

Burnt Hills-Ballston Lake at Averill Park; Ballston Spa at Colonie; Shenendehowa at Bethlehem; Saratoga Springs at Columbia; Niskayuna at Guilderland; Shaker at

Mohonase.

Big 10

Amsterdam at Notre Dame-Bishop Gibbons; Albany at Bishop Maginn; Schenectady at Troy.

Colonial Council

Cobleskill-Richmondville at Albany Academy; Schalmont at Cohoes; Watervliet at Ravena-Coeymans-Selkirk; Lansingburgh at Voorheesville; Holy Names at Schalmont.

Foothills Council

Gloversville at Scotia-Glenville; Broadalbin-Perth at Johnstown; Glens Falls at Hudson Falls; South Glens Falls at Queensbury.

Wasaren League

Cambridge at Tamarac; Greenwich at Stilllwater; Schuylerville at Hoosic Valley; Hoosick Falls at Granville.

JAN. 21

Western Athletic Conference

Saratoga Central Catholic at Galway; St. Johnsville at Fort Plain; Mayfield at Northville; Schenectady Christian School at Schoharie; Middleburgh at Canajoharie; Duanesburg at Sharon Springs.

Adirondack League

Warrensburg at Hadley-Luzerne; Fort Edward at Fort Ann; Argyle at Hartford.

JAN. 23

Suburban Council

Averill Park at Columbia; Shaker at Ballston Spa; Bethlehem at Mohonasen; Burnt Hills-Ballston Lake at Shenendehowa; Colonie at Guilderland; Niskayuna at Saratoga Springs.

Big 10

Albany at Notre Dame-Bishop Gibbons; Schenectady at Catholic Central.

Colonial Council

Watervliet at Cobleskill-Richmondville; Cohoes at Lansingburgh; Mechanicville at Ravena-Coeymans-Selkirk; Voorheesville at Holy Names.

Foothills Council

Gloversville at Glens Falls; Johnstown at South Glens Falls; Hudson Falls at Scotia-Glenville; Queensbury at Broadalbin-Perth.

Western Athletic Conference

Galway at Fort Plain; Saratoga Central Catholic at Northville; St. Johnsville at Fonda-Fultonville; Middleburgh at Berne-Knox-Westerlo; Schenectady Christian School at Sharon Springs; Canajoharie at Schoharie.

Wasaren League

Stillwater at Cambridge; Granville at Greenwich; Hoosic Valley at Hoosick Falls; Tamarac at Schuylerville.

CHVL

Emma Willard at Heatly; New Lebanon at Hawthorne Valley; Waterford-Halfmoon at Germantown; Loudonville Christian School at Berlin.

Adirondack League

Fort Edward at Lake George; Hadley-

Luzerne at Salem; Warrensburg at Fort Ann; Hartford at Corinth.

JAN. 24

Colonial Council

Schalmont vs. Albany Academy, at

Siena.

JAN. 27

CHVL

Doane Stuart at Waterford; Heatly at Germantown; Hawthorne Valley at Berlin; New Lebanon at Loudonville Christian.

JAN. 29

CHVL

Waterford-Halfmoon at Emma Willlard; Loudonville Christian at Hawthorne Valley; Germantown at New Lebanon; Berlin at

Doane Stuart.

JAN. 30

Suburban Council

Averill Park at Shaker; Bethlehem at Ballston Spa; Guilderland at Burnt Hills-Ballston Lake; Colonie at Saratoga Springs; Columbia at Niskayuna; Mohonasen at Shenendehowa.

Big 10

Bishop Maginn at Schenectady; Catholic Central at Troy.

Colonial Council

Albany Academy at Voorheesville; Ravena-Coeymans-Selkirk at Holy Names; Cohoes at Mechanicville; Cobleskill-Richmondville at Lansingburgh; Schalmont at Watervliet.

Foothills Council

South Glens Falls at Gloversville; Glens Falls at Johnstown; Scotia-Glenville at Queensbury; Broadalbin-Perth at Hudson Falls.

Western Athletic Conference

Saratoga Central Catholic at Mayfield; Fonda-Fultonville at Galway; Northville at Fort Plain; Canajoharie at Sharon Springs; Duanesburg at Saratoga Central Catholic; Schoharie at Berne-Knox-Westerlo.

Wasaren League

Cambridge at Schuylerville; Greenwich at Hoosic Valley; Hoosick Falls at Tamarac; Stillwater at Granville.

Adirondack League

Lake George at North Warren; Hadley-Luzerne at Corinth; Fort Edward at Salem; Fort Ann at Hartford; Whitehall at Argyle.

FEB. 2

CHVL

Emma Willard at Germantown; Heatly at Berlin; Hawthorne Valley at Doane Stuart; Loudonville Christian at Waterford-Halfmoon.

FEB. 3

Suburban Council

Colonie at Averill Park; Ballston Spa at Burnt Hills-Ballston Lake; Columbia at Bethlehem; Mohonasen at Guilderland; Shaker at Nisakyuna; Shenenedehowa at Saratoga Springs.

Big 10

Notre Dame-Bishop Gibbons at Bishop Maginn; Amsterdam at Schenectady.

Colonial Council

Voorheesville at Mechanicville; Lansingburgh at Ravena-Coeymans-Selkirk;

Watervliet at Cohoes; Cobleskill-Richmondville at Schalmont; Holy Names at Albany Academy.

Foothills Council

Hudson Falls at South Glens Falls; Glens Falls at Queensbury; Scotia-Glenville at Johnstown; Gloversville at Broadalbin-Perth.

Wasaren League

Granville at Cambridge; Tamarac at Greenwich; Hoosic Valley at Stillwater; Schuylerville at Hoosick Falls.

FEB. 4

Western Athletic Conference

Galway at St. Johnsville; Fonda-Fultonville at Northville; Fort Plain at Mayfield; Sharon Springs at Berne-Knox-Westerlo; Schoharie at Middleburgh; Duanesburg at Canajoharie.

CHVL

New Lebanon at Waterford-Halfmoon; Germantown at Loudonville Christian School; Berlin at Emma Willard; Doane

Stuart at Heatly.

Adirondack League

Lake George at Hadley-Luzerne; Argyle at Fort Edward; Corinth at Warrensburg; Salem at Fort Ann; Whitehall at Hartford.

FEB. 6

Suburban Council

Shenendehowa at Averill Park; Ballston Spa at Mohonasen; Saratoga Springs at Bethlehem; Burnt Hills-Ballston Lake at Columbia; Niskayuna at Colonie; Shaker at Guilderland.

Big 10

Amsterdam at Catholic Central; Troy at Notre Dame-Bishop Gibbons.

Colonial Council

Albany Academy at Watervliet; Schalmont at Lansingburgh; Mechancville at Cobleskill-Richmondville; Ravena-Coeymans-Selkirk at Voorheesville; Holy Names at Cohoes.

Foothills Council

Hudson Falls at Gloversville; Broadalbin-Perth at South Glens Falls; Queensbury at Johnstown; Scotia-Glenville at Glens Falls.

Western Athletic Conference

Northville at Galway; Mayfield at St. Johnsville; Fonda-Fultonville at Saratoga Central Catholic; Sharon Springs at Schoharie; Berne-Knox-Westerlo at Schenectady Christian School; Middleburgh at Duanesburg.

Wasaren League

Hoosick Falls at Cambridge; Schuylerville at Greenwich; Hoosic Valley at Granville; Tamarac at Stillwater.

Adirondack League

Corinth at Lake George; Hartford at Fort Edward; North Warren at Warrensburg; Fort Ann at Whitehall; Salem at Argyle.

FEB. 9

CHVL

Heatly at New Lebanon; Emma Willard at Hawthorne Valley; Berlin at Germantown; Loudonville Christian School at

Doane Stuart.

FEB. 10

Suburban Council

Averill Park at Bethlehem; Ballston Spa at Niskayuna; Burnt Hills-Ballston Lake at Saratoga Springs; Guilderland at Columbia; Shenendehowa at Shaker; Colonie at

Mohonasen.

Big 10

Catholic Central at Notre Dame-Bishop Gibbons; Bishop Maginn at Amsterdam; Schenectady at Albany.

Colonial Council

Mechanicvill at Albany Academy; Lansingburgh at Holy Names; Voorheesville at Watervliet; Ravena-Coeymans-Selkirk at Schalmont; Cohoes at Cobleskill-Richmondvlille.

Foothills Council

Johnstown at Gloversville; South Glens Falls at Glens Falls; Queensbury at Hudson Falls; Broadalbin-Perth at Scotia-Glenville.

Wasaren League

Cambridge at Hoosic Valley; Greenwich at Hoosick Falls; Stillwater at Schuylerville; Granville at Tamarac.

Adirondack League

Whitehall at Fort Edward; Lake George at Warrensburg; Argyle at Fort Ann.

FEB. 11

Western Athletic Conference

Fort Plain at Fonda-Fultonville; St. Johnsville at Saratoga Central Catholic; Galway at Mayfield; Schenectady Christian School at Middleburgh; Schoharie at Duanesburg; Berne-Knox-Westerlo at Canajoharie.

CHVL

Loudonville Christian School at Emma Willard; Heatly at Hawthorne Valley; Doane Stuart at New Lebanon; Waterford-Halfmoon at Berlin.

Adirondack League

Hadley-Luzerne at North Warren; Fort Ann at Argyle; Hartford at Salem.

FEB. 12

Suburban Council

Mohonasen at Averill Park; Saratoga Springs at Ballston Spa; Bethlehem at Guilderland; Shaker at Burnt Hills-Ballston Lake; Columbia at Colonie; Niskayuna at Shenendehowa.

FEB. 13

Big 10

Notre Dame-Bishop Gibbons at Schenectady; Albany at Catholic Central; Troy at Amsterdam.

Colonial Council

Albany Academy at Cohoes; Cobleskill-Richmondville at Ravena; Voorheesville at Schalmont; Lansingburgh at Mechanicville; Watervliet at Holy Names.

Foothills Council

Gloversville at Queensbury; Glens Falls at Broadalbin-Perth; South Glens Falls at Scotia-Glenville; Johnstown at Hudson Falls.

Wasaren League

Cambridge at Greenwich; Tamarac at Hoosic Valley; Hoosick Falls at Stillwater; Schuylerville at Granville.

FEB. 17

Big 10

Amsterdam at Albany; Bishop Maginn at Troy.

View Comments
Hide Comments
You have 0 articles 1 articles 2 articles 3 articles 4 articles 5 articles 6 articles 7 articles remaining of Daily Gazette free premium content.

You have reached your monthly premium content limit.

Continue to enjoy Daily Gazette premium content by becoming a subscriber.
Already a subscriber? Log In